اه ای خدای من

کسانی که وارد یک رابطه عاشقانه می شوند احتمال دارد که دچار صدمه های روحی مختلف شوند و در بعضی افراد حس انتقام جویی این افراد بیدار شود.  در این مواقع شخص خودش را قربانی یک عشق می داند و به شدت تحت تاثیر عواطف و احساسات خود است و سعی می کند این احساساتش را که همراه با خشم است تخلیه کند

چه دلایلی باعث می شود شخص قصد انتقام بگیرد

بی وفایی و خیانت غریزه انسانها در رابطه با پیوند بسیار حساس و قوی عمل می کند به این معنی که اشخاص بطور طبیعی تمایل زیادی برای حفظ جفت خود دارند و هر مسئله ای که باعث سست شدن این رابطه شود با عکس العمل و فوران شدید احساسات روبرو خواهد شد. پسرها و دخترهایی که به هم خیانت میکنند در حقیقت بار عاطفی و درد روحی بسیاری را به یکدیگر وارد میکنند.

طبق تحقیقات و بررسی های انجام گرفته روی زوجهایی که در صدد انتقام عشقی به دلیل خیانت طرف مقابل برآمدند، در اکثر موارد وضعیت پیچیده تر و بحرانی تر شده و احتمال برهم خوردن کلی رابطه بسیار بالا رفته است.

 عدم پذیرش یا پس زده شدن از طرف عشق (قابل توجه دختران و پسران جوان)

گاهی فرد از طرف کسی که به وی علاقه مند است پس زده میشود و بطور مکرر مورد عدم پذیرش او قرار میگیرد. معمولاً اشخاص تمایل زیادی به کسی که ردشان میکند پیدا میکنند به این دلیل که در خود نوعی ضعف و در طرف مقابل نوعی قدرت و برتری حس می نمایند.

فردی که  این گونه شکست عشقی را تجربه کردهممکن است همین رویکرد را در برابر نفرات دیگر در پیش بگیرد یعنی دقیقاً همانگونه که با وی رفتار شده، او نیز با دیگران برخورد نماید. شاید یکی از دلایلش این باشد که بخواهد انتقام بگیرد و یا آزار و اذیتهایی که در این راه دیده را بر سر دیگری فرود آورد.

راه حل چیست؟ راه حل این است که بصورت منطقی با مسئله برخورد کنند، و اصلاً اجازه ندهند کسی با آنها اینگونه برخورد کند. اگر با مقاومت شخصی روبرو شدند، بدانند که همیشه حق انتخاب های بیشتر و بهتری نیز وجود دارد و عشق هیچگاه با اجبار و اسرار، جاودان نخواهد ماند.

تحقیر و بدرفتاری

یکی دیگر از دلایل بروز صدمات عاطفی در افراد، نحوه رفتار و برخورد تحقیر آمیز طرف مقابلشان است. به نظر من کسانی که این رفتارها رو می کنند نمی تونند یک انسان واقعی باشند. اگر شخصی در رابطه ای ناسالم قرار بگیرد، ممکن است مورد بی احترامی، بد دهانی، تحقیر، سوء استفاده جسمی، جنسی و مالی قرار بگیرد که این موضوع نیز باعث ایجاد احساسات ناسالم در فرد خواهد شد.

 در این مورد قربانی این رفتارهای غیر انسانی میتواند در دو حالت در صدد انتقام و مقابله بمثل برآید. در حالت اول مقابله به مثل در برابر همان شخص و در حالت دوم در برابر فرد جدید که با او وارد رابطه شده است. او سعی می کند آنها را تحقیر کند، و رفتار مناسبی نداشته باشد. همواره زمانهایی را بخاطر می آورد که مورد بد رفتاری قرار میگرفت و مایل است دقیقاً همان گونه برخورد نماید. اگر شخص اول تلفن را بدون خداحافظی برویش قطع میکرد، از الفاظ زشت استفاده میکرد، کلمات محبت آمیز به زبان نمی آورد، رفتاری دوگانه و مبهم داشت، از ظاهرش ایراد می گرفت،... او نیز تمایل پیدا میکند دقیقاً همین برخوردها را با طرف مقابلش داشته باشد. نوعی حس انتقام جویی بدون پشتوانه منطقی. در این شرایط باید دانست که هر انسانی دارای شخصیت و خط مشی منحصر به خود است. صرف اینکه مورد بی احترامی و تحقیر قرار گرفته ایم دلیل نمی شود که ما نیز با دیگران اینگونه رفتار کنیم و این تنها باعث سستی و برهم خوردن رابطه خواهد شد.

 

در مجموع و بصورت کلی

 باید بدونید انتقام عشقی به هر صورتی که باشد باعث التیام عاطفی نخواهد شد و این ما هستیم که با سلامت احساسی و دوری ورزیدن از هر گونه رفتار ناهنجار میتونیم دوام و مانایی رابطه مون را تضمین کنیم. یا اینکه اگر شکست خوردیم در رابطه بعدی این اتفاق برامون نیفته محبت، صداقت و رفتار صحیح میتونه جایگزین مناسبی برای انتقام جویی باشه. همیشه بیاد بیارید که آنگونه رفتارها چقدر برای شما عذاب آور و ناراحت کننده بود، بنابراین هیچگاه در مورد دیگران و حتی خود وی تکرارشان نکنید. چون شما باید در ذهنتان به این موضوع پایان دهید

/ 1 نظر / 12 بازدید
علی

7. ایلیا «میم» به وضوح به عنوان بزرگترین معلم علوم باطنی و مفسر بزرگ الاهیسم در این عصر محسوب می شود